Την Παρασκευή 26/10 πραγματοποιήσαμε παρέμβαση στο μαγαζί “Πιάτσα Καλαμάκι”στο Χαλάνδρι διεκδικώντας την επαναπρόσληψη συναδέλφου μετά από άκυρη και εκδικητική απόλυση όπως αποφάνθηκε και η επιθεώρηση εργασίας της Αγ.Παρασκευής.
Ο εργοδότης του καταστήματος “έγραψε στα παλιά του τα παπούτσια” την επιθεώρηση όπως και την εργατική νομοθεσία και μας ανακοίνωσε ότι δεν προκείται να γίνει επαναπρόσληψη.
Ολόκληρο το κείμενο εδώ
![Συνδικαλιστική παρέμβαση στο ψητοπωλείο 'Πιάτσα Καλαμάκι' στο Χαλάνδρι](https://sveod.gr/wp-content/uploads/2018/11/piatsa2.jpg)